Niniwa 2

Radość życia – wyprawa 2015” – to nazwa spotkania, które odbyło się w środę 2 grudnia w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie. Nazwa oznacza hasło tegorocznej wyprawy rowerowej grupy Niniwa Team na wyspy brytyjskie, w której 37 uczestników pokonało odległość około półtora tysiąca kilometrów. Podobne wyprawy są organizowane przez grupę już od 9 lat.

– To wcale nie było tak, że mnie jakoś wielce rowery interesowały. To zrodziło się z potrzeby pracy z młodzieżą. Byłem wikarym w Katowicach, młodych do kościoła chodziło tam niewielu, szukałem kontaktu z nimi. Była grupa, która jeździła na rowerach, więc zacząłem jeździć z nimi, żeby móc porozmawiać. I w ten sposób zrodziły się te wyprawy. Jako ksiądz miałem okazję dzielić się swoją wiarą i tak jeździliśmy coraz to więcej – mówi oblat o. Tomasz Maniura, organizator wypraw.

Spotkanie poświęcone tegorocznej wyprawie rowerowej do Wielkiej Brytanii dotyczyło wydanej przez grupę Niniwa Team książki „Radość życia”, w której można znaleźć opis dzień po dniu całej podróży. W książce, oprócz codziennych relacji, zamieszczone są setki fotografii, mapki prezentujące codzienną trasę oraz wypowiedzi wszystkich uczestników.

Spotkanie poprowadziła Aleksandra Mieczyńska.

Paweł Kmiecik

Niniwa 4

Niniwa 1

Niniwa 3

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content