Spotkania folklorystyczne – “Etnostrada” organizowane przez Regionalny Ośrodek Kultury wraz z Miejskim Domem Kultury w Częstochowie odbędą się w sobotę, 7 października. Jest to okazja dla zespołów folklorystycznych do zaprezentowania swojej twórczości na scenie MDK. O przebiegu Etnostrady mówi dyrektor ROK-u – Małgorzata Majer:
– Podczas Etnostrady zaprezentują się dla Państwa zespoły folklorystyczne z regionu: formacje taneczne, śpiewacze, muzyczne i obrzędowe. Przygotowują w tym roku programy pod hasłem “Radość”. Do udziału w imprezie zgłosiło się 20 zespołów, czyli około 300 osób – przedsięwzięcie jest naprawdę duże. Etnostradę rozpocznie wspólnie zaśpiewany polonez, a zakończy układ choreograficzny do krakowiaka i oberka. Przeglądowi towarzyszyć będą warsztaty bibułkarskie. Imprezę uświetni występ kapeli góralskiej Istebna.
W imieniu całego Zespołu Istebna zaprasza na koncert Maria Motyka:
– Zapraszamy na nasz koncert w Częstochowie 7 października o godzinie 17. Zaprezentujemy tradycyjne pieśni z regionu trójwsi beskidzkiej: Istebnej, Jaworzynki i Koniakowa. Zagramy na takich instrumentach jak skrzypce, kontrabas, altówka i heligonka, czyli akordeon, który zamiast klawiatury ma guziki. Zapraszamy bardzo serdecznie!
Wstęp na Spotkania Folklorystyczne “Etnostrada” jest bezpłatny.

Źródło foto: www.rok.czestochowa.pl