Złota Piątka w OKF Iluzja

Już po raz 30 OKF Iluzja zaprasza do zabawy w typowanie najlepszego filmu roku. Aby wziąć udział w plebiscycie wystarczy zagłosować na stronie www.okf.czest.pl

Uczestnicy, którzy podadzą także swoje dane (telefon bądź adres mailowy) wezmą udział w losowaniu nagród: karnetów wstępu na Złotą Piątkę, filmów DVD, wydawnictw artystycznych. Głosy przyjmowane będą do 15 stycznia 2023. ZŁOTĄ PIĄTKĘ, czyli najlepsze – zdaniem widzów- filmy roku 2022, zaprezentowane zostaną w lutym 2023.
W PLEBISCYCIE biorą udział wyłącznie filmy premierowe, prezentowane w KINE OKF ILUZJA.
Z plebiscytu wyłączono: filmy krótkometrażowe, archiwalne, retransmisje oper i koncertów, cykl Wielka sztuka na ekranie oraz filmy prezentowane w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
W poprzednim roku zwyciężyły: Aida, Dom Gucci, Na rauszu, Truflarze, Teściowie. W poprzednich latach na podium były m.in. takie filmy jak: Zimna wojna, Boże Ciało, Twój Vincent, Ostatnia rodzina, Jak zostać królem. Zdarzało się, że wśród Złotej Piątki były dokumenty czy animacje, jak np. Walc z Baszirem, Samsara, Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham.
Wyniki plebiscytu, co roku utwierdzają w przekonaniu, że kino studyjne ma wymagającego odbiorcę, dla którego bardziej od notowań box office’u liczą się treść i artystyczne walory filmu.
Repertuar kina, choć stanowi nierzadko wyzwanie dla widza, jest niełatwy w odbiorze, trafia jednak do ciągle poszerzającej się grupy stałych i wiernych bywalców.
Wśród częstochowskiej publiczności jest spora część widzów z odmiennym gustem niż masowy, widzów świadomych i szukających w kinie czegoś więcej niż tylko rozrywki.

źródło: OKF Iluzja

Skip to content