W tym roku odbył się 29. plebiscyt „Złota Piątka” w OKF Iluzja. Widzowie wybierali najlepszy film z ubiegłego roku, spośród 170 tytułów prezentowanych na ekranie kina.

Pierwsze miejsce zajął dramat w reżyserii Jasmili Žbanić o tytule „Aida”.

Cieszy nas to, że ten film wygrał, bo są to trzy europejskie nagrody filmowe i nagroda specjalna w Wenecji i nominacja do Oscara – powiedziała Małgorzata Stasikowska-Lis z OKF-u.

Drugie miejsce zajął „Dom Gucci” (reż. Ridley Scott). To opowieść o modowej dynastii. W filmie występują m.in. Lady Gaga, Salma Hayek czy Al Pacino. Trzecie miejsce zajęły ex aequo „Na rauszu” (reż. Thomas Vinterberg) oraz dokument „Truflarze”(reż. Gregory Kershaw i Michael Dweck). Czwarte miejsce zajął film „Teściowie” (reż. Kuba Michalczuk, sce. Marek Modzelewski) ze znakomitą obsadą polskich aktorów (Maja Ostaszewska, Izabela Kuna, Marcin Dorociński, Adam Woronowicz).

Wśród uczestników zostaną wylosowane nagrody, będą to m.in. dwuosobowe karnety wstępu na całą „Złotą Piątkę”, która zostanie zaprezentowana w drugiej połowie lutego.

Bardzo wszystkich zachęcam do obejrzenia tych filmów, bo jest to naprawdę dobra rekomendacja, polecają nasi widzowie naszym widzom. Nie krytycy filmowi, nie specjaliści od filmu tylko publiczność, która przychodzi do kina – dodała.

Szczegóły repertuaru na stronach internetowych kina.

KKO

Skip to content