1 sierpnia rusza Wyprawa NINIWA Team na Nordkapp

Źródło fot.: NINIWA Team

1 sierpnia z Kokotka po raz kolejny wyruszy wyprawa rowerowa NINIWA Team. Dokładnie 10 lat po pamiętnej wyprawie na Nordkapp nowe pokolenie rowerzystów NINIWA Team ponownie obierze za cel Przylądek Północny w Norwegii, jeden z najdalej wysuniętych na północ przylądków Europy.

Przed śmiałkami 30 dni drogi i ok. 4000 km do pokonania wyłącznie na rowerach, bez samochodu technicznego i bez zaplanowanych noclegów – a wszystko to w intencji pokoju na Ukrainie i na całym świecie.

Organizatorzy serdecznie zapraszają 1 sierpnia do Kokotka na pożegnanie rowerzystów i start wyprawy:

  • 5:00 – Msza w kaplicy Świętych Młodzianków w Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA, przewodniczyć będzie o. Paweł Zając OMI – prowincjał oblatów w Polsce;
  • 6:00 – śniadanie na tarasie Oblackiej Przystani, możliwość rozmowy z uczestnikami;
  • 7:00 – start wyprawy.

Przez cały czas trwania wyprawy w każdy poniedziałek Radio Fiat oraz portal czestochowskie24.pl będą publikować informacje prasowe najpierw o starcie, a następnie z podsumowaniem każdego tygodnia drogi. Ze względów logistycznych w tym roku nie będzie planowanego oficjalnego powitania rowerzystów po powrocie z wyprawy, dlatego tym bardziej organizatorzy zachęcają do udziału w ich pożegnaniu.

W kilkunastoletniej historii wypraw rowerzyści NINIWA Team objechali już wszystkie kraje Europy, zahaczyli o Afrykę, Bliski Wschód i zmierzyli się z Syberią. Po więcej szczegółów odsyłamy do strony.

Skip to content