3 i 4 września w Poczesnej koło Częstochowy już po raz trzynasty odbędą się Mistrzostwa Polski Amatorów w tenisie stołowym. Zawody zostaną rozegrane w siedmiu kategoriach indywidualnych. Patronat honorowy nad zawodami objęli Wójt Krzysztof Ujma oraz Prezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego Robert Wielgosz.

Popularyzacja tenisa stołowego, integrowanie zainteresowanych oraz wyłonienie najlepszych amatorów w kategoriach indywidualnych oraz najlepszej amatorskiej drużyny Polsce. Impreza organizowana jest w ramach działań profilaktycznych „Stop Uzależnieniom”.

Organizatorzy:
• Stowarzyszenie Amatorska Liga Tenisa Stołowego w Częstochowie
• Magazyn Polski PingPong – PINGPONG.COM.PL
• Gmina Poczesna

Kategorie wiekowe:
A – zawodnicy do 35. roku życia (ur. w 1987 r. i młodsi)
B – zawodnicy z przedziału wiekowego 36-50 lat (ur. w 1972 r. i młodsi)
C – zawodnicy z przedziału wiekowego 51-60 lat (ur. w 1962 r. i młodsi)
D – zawodnicy 61 lat i starsi (ur. w 1961 r. i starsi)
E – kobiety (bez ograniczeń wiekowych)
F – zawodnicy zrzeszeni, z przynależnością klubową, grający co najwyżej w III lidze (bez podziału na wiek i płeć)
G – zawodnicy niepełnosprawni OPEN (wszyscy razem)

Gry indywidualne:
W zawodach mogą brać udział zawodnicy posiadający co najmniej pełną dwusezonową przerwę od rozgrywek organizowanych przez Związek Tenisa Stołowego oraz organizatorów turniejów okolicznościowych (liga, turnieje kwalifikacyjne, turnieje okolicznościowe – reprezentując klub zgłoszony do ZTS, ligi zagraniczne, itd.), bez licencji z przynależnością klubową (dopuszcza się zawodników spełniających kryteria z licencją niestowarzyszonego i weterana, którzy biorą udział w GPW, jak również zawodników z licencją klubową, którzy wykupili ją ze względu na przepisy covidowe w naszym kraju, ale nie brali udziału w żadnej rywalizacji współzawodnictwa sportowego organizowanej przez ZTS). Definicja nie dotyczy zawodników z kategorii F.

W zawodach mogą uczestniczyć tylko zawodnicy i zawodniczki posiadający obywatelstwo polskie. W przypadku zawodnika, który nie gra w rozgrywkach Związku Tenisa Stołowego (liga, turnieje kwalifikacyjne, itd.), ale posiada licencję z przynależnością klubową i spełnia pozostałe kryteria, sprawę rozstrzyga organizator.

W kategorii zawodników zrzeszonych (F) mogą brać udział wszyscy chętni, grający co najwyżej w III lidze, posiadający licencję zawodnika Polskiego Związku Tenisa Stołowego z przynależnością klubową. W tej kategorii mogą brać udział również zawodnicy, którzy posiadają licencje, ale nie rozegrali meczu w lidze. Dopuszcza się zawodników, którzy nie spełniają warunków w kategoriach amatorskich, nie posiadają licencji, a przerwa od rozgrywek organizowanych przez Związek Tenisa Stołowego (liga, turnieje kwalifikacyjne, ligi zagraniczne, itd.) jest mniejsza niż pełne dwa sezony. Nie dopuszcza się zawodników, którzy w bieżącym sezonie rozegrali mecz w rozgrywkach ekstraklasy, I ligi, II ligi i ligach zagranicznych.

W kategorii zawodników niepełnosprawnych (G) mogą brać udział mężczyźni i kobiety, posiadający orzeczenie o niepełnosprawności, grający co najwyżej w 3. lidzie, posiadający licencję zawodnika Polskiego Związku Tenisa Stołowego oraz zawodnicy niestowarzyszeni, bez licencji PZTS.

Termin:
MPA rozgrywane będą w dniach 3-4 września 2022 roku.

Przewidywany program turnieju:
3 września – (sobota) – gry indywidualne:
godz. 8.00-9.00 – należy potwierdzić swoje zgłoszenie (przybycie na zawody) kat. B
godz. 9.30-10.00 – rozpoczęcie kat. B
godz. 13:30 – zakończenie rywalizacji w kat. B
godz. 13.40 – uroczyste otwarcie MPA, wręczenie nagród w kategorii B
godz. 13.50 – rozpoczęcie turnieju głównego kat. A, C, D
godz. 18.00-19.00 – zakończenie pierwszego dnia zawodów, rozdanie nagród w kategorii A, C, D.

4 września – (niedziela) – gry indywidualne:
godz. 9:00 – potwierdzenie zgłoszenia kat. E, F, G
godz. 10.00 – rozpoczęcie kategorii E, F, G
godz. 13.30-15.30 – zakończenie drugiego dnia zawodów, rozdanie nagród w kategorii E, F, G.

Miejsce zakwaterowania i wyżywienie:
Organizatorzy nie gwarantują uczestnikom wyżywienia ani noclegu. Wyżywienie i nocleg we własnym zakresie.

Miejsce rozgrywek:
Hala Sportowa Szkoły Podstawowej w Poczesnej, ul. Szkolna 1, Poczesna.

System rozgrywek:
Dla gier indywidualnych – system mieszany (grupowo-rosyjski, od tyłu dwa trzecie miejsca).

Sprzęt:
12 stołów firmy Butterfly. Piłeczki białe, plastikowe Joola Prime.

Nagrody:
Dla najlepszych zawodników w grach indywidualnych (miejsca 1-3.) przewidzieliśmy medale bądź puchary oraz nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia do MPA przyjmowane są tylko i wyłącznie do 1 września 2022 roku. Należy zgłosić się drogą elektroniczną (zarzad@alts.pl) lub też telefonicznie: +48 607 040 366. Każde zgłoszenie będzie weryfikowane.

Pozostałe informacje:
Sprawy nieujęte w regulaminie rozstrzyga organizator. Obowiązek ubezpieczenia zawodników od nieszczęśliwych wypadków należy do zgłaszających amatorskich klubów lub indywidualnie do zawodników. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szatni podczas trwania imprezy.

Plakat Tenis Stołowy
Skip to content