2000 złotych mandatu i zatrzymane prawo jazdy

Policjanci z kłobuckiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. W miniony weekend, w Kamyku na ul. Reymonta mundurowi namierzyli mercedesa, którego kierowca jechał z prędkością 112 km/h. Nieodpowiedzialny mężczyzna stracił prawo jazdy i otrzymał punkty karne, a także został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.

W miniony piątek, 21 czerwca policjanci z kłobuckiej drogówki kontrolowali prędkość na ulicy Reymonta w Kamyku. O godzinie 20.37 mundurowi namierzyli osobowego mercedesa, który zdecydowanie za szybko przejeżdżał przez tą miejscowość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że samochód poruszał się z prędkością 112 km/h, a więc o wiele za szybko jak na teren zabudowany, na obszarze którego obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że samochodem kierował 39-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego. W związku ze znacznym przekroczeniem prędkości, mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące i został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 złotych. Na jego konto dopisano również 14 punktów karnych.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego!

Źródło: KPP Kłobuck

Skip to content