23. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

koledy

Dzisiaj w Będzinie rozpoczynają się trzydniowe przesłuchania finałowe XXIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika – największego kolędowego przeglądu w Polsce. Kolędy zaśpiewają na nim m.in. kresowiacy, dzieci, studenci, seniorzy, a także… więźniowie z Wojkowickiego Zakładu Karnego (występ w czwartek ok g. 18). Przez trzy dni do Będzina przyjedzie 134 solistów, chórów i zespołów z całej Polski oraz Ukrainy i Białorusi.
Wszyscy występujący na będzińskiej scenie to zwycięzcy grudniowych eliminacji wyłonieni spośród niemal 1500 wykonawców, którzy prezentowali się w grudniu w jednym z 37 ośrodków eliminacyjnych.
Przesłuchania odbywają się w Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Będzinie (ul. Sportowa) od 9.00 do 20.30 (w sobotę do 17).
Tradycyjnie Festiwal zakończy się Koncertem Galowym w reżyserii Dariusza Wiktorowicza, który w niedzielę, 17 stycznia o g. 16 odbędzie się w kościele na Osiedlu Syberka (Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu, ul. 9 Maja 2). Podczas koncertu poznamy zwycięzców, usłyszymy najciekawsze wykonania tej edycji oraz zobaczymy przygotowane filmy o świątecznych tradycjach i zwyczajach. W jednym z nich wystąpili Robert Makłowicz i Piotr Bikont. Transmisja na żywo na stronie www.mfkip.pl.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content