„Wyjdź” – tegoroczny Festiwal Życia w Kokotku

Cały tydzień zabawy, integracji i wielbienia Pana. Będzie to kolejna edycja tego corocznego wydarzenia. Festiwal Życia odbędzie się w dniach 23-29 sierpnia.

Festiwal Życia, tak jak to miało miejsce zazwyczaj, odbędzie się w Kokotku – małej śródleśnej osadzie, dzielnicy Lublińca. W zeszłym roku wydarzenie odbywało się w kilku parafiach jednocześnie z powodu pandemii koronawirusa. W tym roku wszyscy uczestnicy spotkają się ponownie w jednym miejscu.

Na uczestników czekają gry, zabawy, wspólne modlitwy, spotkania z ciekawymi osobowościami i koncerty m.in. zespołu Golec uOrkiestra. Mówi Michał Śzuścik, jeden z organizatorów wydarzenia:

– Czekają nas koncerty m.in. Golec uOrkiestra, zespołu uwielbieniowego Owca, w duecie wystąpią ks. Kuba Bartczak z raperem TAU. Mamy też zaproszonych ciekawych gości. W tym roku konferencje wygłoszą m.in. ks. Mirosław Tosza i Tomasz Samołyk.

Hasło tegorocznego Festiwalu Życia brzmi „Wyjdź”. Co ono dokładnie oznacza? Na to pytanie odpowiadają organizatorzy:

– Jest to hasło zaczerpnięte z tematu. W tym roku przez Festiwal Życia będzie nas prowadziła postać Abrahama i jego historia z księgi rodzaju. Jest to wezwanie, które kieruje do niego Bóg, żeby wyszedł ze swojej rodzinnej ziemi. W trakcie swojej historii Abraham musi podejmować różne trudy i wyzwania. Będziemy chcieli z nim przejść całą drogę i odnieść tę historię do naszego życia.

Zachęcamy mieszańców naszego miasta do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Trasa z Częstochowy do Kokotka to ok. godzina drogi. Szczegółowe informacje dotyczące Festiwalu Życia i jego planu, można znaleźć na stronie festiwalzycia.pl.

WB

Skip to content