Gratulacje związane z osiąganymi wynikami sportowymi oraz determinacją pozwalającą przetrwać kolejne dekady, a także życzenia kolejnych sukcesów w kolejnych latach – wszystkiego tego było pod dostatkiem w trakcie uroczystych obchodów jubileuszu 70-lecia istnienia klubu „Jedność” Mykanów.

Od czasu, gdy klub rozpoczynał swoją działalność, do dziś, diametralnie zmieniły się warunki uprawiania amatorskiego sportu, jednak wartości, jakie niesie ono ze sobą, pozostają wieczne.

– Takie grupy, które kiedyś tworzyły się tutaj, przetrwały w dobrej formie i wciąż się rozwijają. To godne podkreślenia, że jest sporo osób, które chcą tutaj zrobić coś dobrego. Sport jest dobrą dziedziną do robienia dobrych rzeczy w wielu kategoriach, m.in. współpracy w grupach, budowania dobrej formy fizycznej oraz osiągania własnej satysfakcji – powiedział Krzysztof Smela, Starosta powiatu Częstochowskiego.

Nie ma co ukrywać, że w Polsce, tak jak w innych krajach kluby mające w swoich strukturach sekcje piłki nożnej stanowią zdecydowaną większość, chociaż klub z Mykanowa w swojej bogatej historii ma związane z nią epizody, praktycznie od początków istnienia za główną obrał inną dyscyplinę.

– Piłki nożnej mamy pod dostatkiem, natomiast jeśli chodzi o siatkówkę, jesteśmy jedynym klubem sportowym w regionie z taką tradycją. Mamy naprawdę dobry poziom sportowy, jak na swoje możliwości – podkreślił Artur Mordal, Prezes Klubu Sportowego „Jedność” Mykanów.

Siatkówka w klubie to nie tylko liga amatorska i liga 40-latków. Dwukrotnie zorganizowano także siatkarski memoriał poświęcony zmarłym: Janowi Marchewce oraz Romualdowi Jarosikowi.

– Jestem zaproszona z okazji mojego męża, który niestety już odszedł. Bardzo jestem zadowolona z tego, że został tu wspomniany, oraz że są rozgrywane mecze upamiętniające – mówiła Urszula, wdowa po Romualdzie Jarosiku.

Jubileuszowa uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń najbardziej zasłużonym klubowym działaczom. Z okazji 30-lecia członkostwa, za sportowe osiągnięcia oraz zaangażowanie odznakę Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych otrzymał Piotr Urbański.

– To jest moja pasja. Lubię działać społecznie i bardzo się cieszę z doboru oraz działań obecnego prezesa. Cieszę się też z tego, że koledzy są z nami i jest duże zaangażowanie. Uważam, że zrobił się tu odpowiedni klimat – tłumaczył Piotr Urbański z KS „Jedność” Mykanów.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne Neli Kucharczyk oraz Alicji Kempy, podopiecznych Studia Piosenki funkcjonującego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Mykanowie.

BNO

Skip to content