Akcja ratunkowa na zalewie w Poraju

policja

Mimo, że pogoda nie rozpieszcza, wciąż nie brakuje amatorów letniego spędzania czasu, także nad wodą. Na zalewie w Poraju patrole wciąż pełnią więc policyjni motorowodniacy. I całe szczęście, bo na akwenie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń.

W weekend na jeziorze przewróciła się żaglówka typu Omega. W jednej chwili w wodzie znalazły się trzy osoby – 70-letni sternik i dwoje dzieci w wieku 6 i 8 lat. Patrol w porę podjął akcję ratunkową i żaglarze szybko znaleźli się na lądzie. Do brzegu doholowana została także łódź.

Policjanci wezwali pogotowie, jednak okazało się, że uczestnicy feralnej wyprawy nie doznali żadnych obrażeń.

I choć w tym przypadku skończyło się na strachu, policja przekonuje, że często finał takich wywrotek bywa tragiczny.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content