Akcja “Robert i inni potrzebują Twojej pomocy”

W środę 15 sierpnia podczas parafialno-gminnych dożynek w Pajęcznie (a także w dniach 25 i 26 sierpnia) odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku – dla Roberta Nocunia i innych pacjentów.

Dla Roberta zaczęła się walka o każdy dzień życia. Dziś już wiadomo, że Jego jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczepienie komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. Niestety, pomimo zarejestrowanych w polskim rejestrze Poltransplantu ponad 1.500.000 potencjalnych Dawców i ponad 30 milionów w bazach na całym świecie – nie ma aktualnie Dawcy, który byłby zgodny genetycznie z Robertem – czytamy w informacji prasowej dotyczącej zbiórki.

Pajęczno to miasto, które od zawsze jest w moim sercu. Tu się wychowałam, chodziłam do szkoły, poznałam wielu przyjaciół. Robert jest miłością mojego życia i postanowiłam podążyć za nim do Mstowa, gdzie mieliśmy wspólnie żyć i wychowywać naszych synów, 7-letniego Alanka i 3-miesięcznego Kubusia. Gdy 3 miesiące temu nasz drugi syn przyszedł na świat nie mieliśmy tego szczęścia, aby wspólnie cieszyć się z narodzin kolejnego dziecka. Męża zaczęły boleć plecy, ból z czasem się nasilił i stał się nie do zniesienia. Wyniki wnikliwych badań były dla nas szokiem. Robert usłyszał diagnozę, która przyćmiła ten radosny czas: ostra białaczka szpikowa. Robert aktualnie przyjmuje trzecią chemię, jednak lekarze nie mają wątpliwości, że będzie potrzebny przeszczep szpiku bądź komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Chciałabym Was prosić o poświęcenie kilku minut i zarejestrowanie się w bazie Fundacji DKMS jako potencjalni Dawcy szpiku. Marzeniem Roberta jest wrócić do zdrowia, móc wychować synów i spędzać z nimi czas na rybach – mówi Magda, żona Roberta.

Rejestracja podczas tej akcji będzie prowadzona za pomocą pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Proces rejestracji (wypełnienie formularza rejestracyjnego oraz pobranie wymazu) trwa około 10 minut.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się w następujących lokalizacjach:

15 sierpnia 2018
• Rzymskokatolicka Parafia p.w. Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, 10:00 – 16:00, Ogrodowa 91, 98-330 Pajęczno
• Park pod Ratuszem w Pajęcznie, 10:00 – 16:00
• Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Makowiskach, 08:00 – 14:00, Radomszczańska 56/ 62, 98-330 Makowiska

25 sierpnia 2018
• Intermarche w Pajęcznie, 09:00 – 15:00, Kościuszki 78, 98-330 Pajęczno
• Park pod Ratuszem w Pajęcznie,, 16:00 – 21:00,

26 sierpnia 2018
• Parafia Wniebowzięcia NMP w Pajęcznie, 08:00 – 14:00, plac Dworcowy 2, 98-330 Pajęczno

Dawcą szpiku i komórek macierzystych może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek, w wieku 18-55 lat, ważący powyżej 50 kg i nieposiadający znacznej nadwagi. Zarejestrować się można przez internet, na stronie: www.dkms.pl. Na wskazany przez rejestrującego się adres, Fundacja DKMS prześle pakiet rejestracyjny, trzeba go tylko wypełnić i odesłać na adres Fundacji. Mieszkańcy Pajęczna i okolic będą mogli to zrobić na jednej z akcji rejestracyjnych, które rodzina i przyjaciele Roberta wraz z Fundacją DKMS organizują w najbliższe dni.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content