Na zakończenie okresu Bożego Narodzenia, 7 stycznia w parafii Stygmatów św. Franciszka z Asyżu w Ostrowach nad Okszą odbyło się ostatnie tegoroczne kolędowanie z Antkiem Smykiewiczem w parafiach Archidiecezji Częstochowskiej. Tak jak w innych miejscowościach, i tutaj parafianie ochoczo odpowiedzieli na zaproszenie ks. Piotra Mizery, proboszcza parafii, i tłumnie przybyli do świątyni, by śpiewem kolęd wyrazić uwielbienie Jezusa. Wspólny śpiew tradycyjnych kolęd przeplatany był świątecznymi utworami z repertuaru Antka Smykiewicza. Artysta zachęcał do kolędowania razem z nim, a obecni w kościele nie dali się długo prosić. Swoje umiejętności wokalne zaprezentował również ks. proboszcz, cieszący się z licznego udziału w wydarzeniu dzieci:
– Myślę, że ten ostatni dzień okresu Bożego Narodzenia wpisuje się w ten piękny czas, kiedy mogliśmy pochwalić Pana Boga słowami pięknych polskich kolęd. Cudowne wydarzenie, bo pełne takiego entuzjazmu i radości. Można powiedzieć, że ten czas ofiarowany Panu Bogu spełnił się cudownie.
Dwudniowe kolędowanie w podczęstochowskich parafiach było też wielkim przeżyciem dla Antka Smykiewicza, który jak sam powiedział uwielbia śpiewać kolędy:
– Mieliśmy okazję pokolędować sobie w zeszłym roku, w tym roku również. Były nowe miejsca, nowe osoby i kolędowało nam się niesamowicie dobrze. Wszyscy się w to bardzo gorąco włączyli i zaangażowali, więc to się nie mogło nie udać. Na koncert idzie się, żeby słuchać artysty, a kolęduje się razem, to jest ta różnica. Nie graliśmy swojego materiału, tylko graliśmy kolędy i to, jak ludzie na to reagowali, jak się cieszyli śpiewając kolędy…mnie osobiście wydłużyło to święta.
Na kolędowanie z Antkiem Smykiewiczem w Ostrowach nad Okszą zaprosili parafia Stygmatów św. Franciszka z ks. proboszczem Piotrem Mizerą, Lasy Państwowe: Nadleśnictwa Gidle, Herby, Kłobuck, Koszęcin, Złoty Potok, Hotel Luksor, Wydawnictwo św. Filipa Apostoła, Fundacja Wiara i Książki. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Fiat oraz portal czestochowskie24.pl.

ZD

Skip to content