Bal Wszystkich Świętych w Zawierciu

W sobotę 28 października wieczorem w rajcówce, czyli siedzibie 1. Zawierciańskiej Drużyny Skautowej na terenie parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zawierciu odbyła się druga edycja Balu Wszystkich Świętych.

W balu wzięło udział kilkadziesiąt dzieci i młodzieży przebranych w stroje nawiązujące do postaci świętych. Biletem wstępu na wydarzenie były słodycze, które zostały przekazane dzieciom z rodzin potrzebujących.

II edycja Balu Wszystkich Świętych organizowanego przez naszą drużynę wymagała od nas niemałego wysiłku organizacyjnego, który został zrekompensowany przez uśmiech i radość dzieciaków. Podobnie jak w poprzedniej edycji balu, udało nam się zaciekawić i skoncentrować uwagę około 80 dzieci na niełatwym temacie świętości. Patrząc na reakcję uczestników oraz ich rodziców możemy stwierdzić, że pokazaliśmy środowisku, w którym działamy atrakcyjną alternatywę dla Halloween. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – były smaczne ciasta przygotowane przez rodziców, gry i konkursy indywidualne i grupowe z nagrodami w postaci słodyczy oraz zabawa taneczna w znanych wszystkim rytmach. Korzystając z okazji chciałbym podziękować każdemu, kto pomógł nam w organizacji tego wydarzenia, a w szczególności dh. wędrownik Julii Skroczyńskiej, która koordynowała całość przygotowań – mówi Piotr Pałęga, organizator i drużynowy 1. Zawierciańskiej Drużyny Skautowej.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content