Będzie cieplej w wyremontowanych kamienicach

kamienica

Budynki na Placu 3-go Maja nr 13 i 15 oraz przy ul. Wyszyńskiego 3 w Radomsku przejdą remont. Zaplanowano tam m.in. wymianę instalacji centralnego ogrzewania, zakup węzłów cieplnych oraz częściową termomodernizację.

Nowy wygląd zyska kamienica na Placu 3-go Maja 13. Tak zdecydowała wspólnota mieszkaniowa. Inwestycję, dzięki staraniu zarządcy – spółki Towarzystwo Budownictwo Społecznego, wsparł dotacją Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Wartość wszystkich trzech zadań to około 550 tys. zł, z czego ponad 200 tys. zł pochodzić będzie z dotacji. Dofinansowanie zostało przyznane z programu poprawy jakości powietrza. Obliczono bowiem, że dzięki modernizacji trzech kamienic do atmosfery nie trafi blisko 200 ton dwutlenku węgla rocznie.

Prace wewnątrz budynków już mogą się rozpocząć, wykonawcami zleceń będą lokalne firmy w Radomska i okolic wyłonione przez wspólnoty mieszkaniowe w drodze negocjacji cen. Za kilka tygodni, o ile aura pozwoli, ruszą także prace na zewnątrz.

Inf. UM Radomska

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content