Bestialsko zabił psa. Czeka na decyzję prokuratora

Policjanci z Myszkowa zatrzymali 23-letniego mieszkańca tego miasta podejrzewanego o zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. 

Do zdarzenia doszło w środę, 12 czerwca około godziny 10.40. Dyżurny otrzymał informację, że w na terenie jednej z myszkowskich posesji przy ulicy Rolniczej ujawniono jutowy worek, a w nim martwe zwierzę z odrąbanym łbem. Na miejsce został skierowany patrol interwencyjny, który potwierdził ten fakt. Ze zgromadzonego materiału dowodowego śledczych wynika, że podejrzewanym o bestialski czyn jest 23-latek, który zamieszkiwał tę posesję. Mundurowi zatrzymali go. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na dalsze decyzje prokuratora.

Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za to przestępstwo do 5 lat więzienia.

źródło: KPP w Myszkowie

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content