Bezpieczeństwo na drogach podczas świąt Wielkanocnych

Fot. Radio Fiat

Pomimo, że w świąteczne dni ruch na drogach jest mniejszy, wciąż należy zachowywać ostrożność. Sytuacje na drogach są różne i zawsze może wydarzyć się coś nieprzewidywalnego.

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że jeszcze więcej osób decyduje się pozostać w swoich domach. Sprawia to, że ruch na drogach jest mniejszy niż zazwyczaj. – Ostrzegamy jednak, aby również w takie dni zachowywać ostrożność – mówi komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji:

W okresie świątecznym szczególne znaczenie ma stosowanie zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że w święta na drogi wyjeżdża wiele osób, które na co dzień nie korzystają z samochodu. Niepewny swoich swoich umiejętności zestresowany kierowca może zachować się w nieprzewidywalny sposób.

Policja dba o bezpieczeństwo na drogach w okresie świątecznym. W szczególności patrolowane są główne szlaki komunikacyjne w kraju oraz ulice miast i mniejszych miejscowości:

Działania na drogach są prowadzone w trosce o bezpieczeństwo ruchu drogowego tak, aby w przypadku zaistnienia zdarzeń drogowych jak najszybciej usuwać ich skutki. Trzeba też eliminować szczególnie niebezpieczne zachowania kierowców jak m.in. spożywanie alkoholu, ale też znacznie przekraczanej prędkości, która wciąż jest problemem na polskich drogach.

Policja apeluje również o zastosowanie się do obostrzeń epidemicznych, ograniczanie kontaktów, pozostanie w domach i spędzanie świąt w gronie najbliższej rodziny.

WB/IAR