Bezpłatne badania mammograficzne w Zawierciu

badanie

Rak piersi to najczęstszy nowotwór występujący u kobiet. Rocznie w Polsce zapada na niego 10 tys. osób. Najskuteczniejsza w walce z tą chorobą jest profilaktyka. Wcześnie wykryte zmiany pozwalają na całkowity powrót do zdrowia.  Akcja dotyczy kobiet w przedziale wiekowym 50 – 69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie miały wykonywanej takiej diagnostyki w ramach NFZ.

Dzisiaj (27 lutego), mammobus będzie zaparkowany przed Miejskim Ośrodkiem Kultury „Centrum” przy ulicy Piastowskiej 1 w Zawierciu. Badanie będzie można wykonać do godz. 17.

Szczegółowy, aktualizowany na bieżąco, harmonogram wyjazdów mammobusów w województwie śląskim dostępny jest na stronie internetowej nfz-katowice.pl.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content