Gminny Ośrodek Kultury w Mstowie organizuję Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wystartuje on 1 marca o godz. 12.00. Na wydarzenie zapraszają koordynatorki biegu:

– Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Mstowie organizujemy po raz drugi. Jest to impreza, która jest włączona w obchody Narodowego Dnia Pamięci “Żołnierzy Wyklętych”, którego inicjatorem był ś.p. prezydent Lech Kaczyński. Jest to impreza ogólnopolska. Mamy duże wsparcie Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza i Poseł na Sejm RP Lidii Burzyńskiej a honorowym patronatem bieg w Mstowie objęła europoseł Jadwiga Wiśniewska. – mówi Justyna Klimczak.

– Zapraszamy całymi rodzinami. Jest to takie miłe spędzenie niedzieli w gronie rodzinnym razem z nami w Mstowie, oczywiście oprócz tego, że będziemy czcić pamięć Żołnierzy Wyklętych, jest to impreza aktywna. – mówi Monika Pardela.

Zawodnicy pokonają symboliczny dystans 1963 m, który odwołuje się do daty śmierci w walce ostatniego z Żołnierzy Wyklętych, Józefa Franczaka ps. “Lalek”. Trasę wytyczono ulicami: Partyzantów, Kopernika, Skłodowskiej-Curie, Częstochowską, ze startem i metą przy Pl. Mickiewicza w Mstowie. Do udziału w biegu można zapisać się przez internet – mówi Monika Pardela.

– W biegu może uczestniczyć każdy, bez względu na wiek. Trzeba podkreślić, że jest to bieg pamięci, a nie typowe zawody sportowe. Uczestnicy cieszą się, że spotkali się razem w dobrym celu, by razem oddać hołd bohaterom narodowym, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Zdecydowano, że w tym roku zapisy odbędą się drogą elektroniczną. Wystarczy wejść na stronę sportmaniacs.com.pl. Link do tej strony można uzyskać na Facebooku pod stroną Bieg Tropem Wilczym Mstów. – mówi Monika Pardela.

Dla uczestników organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i nagród.

– Przewidujemy oprócz samego biegu różne inne trakcje m.in. fotobudkę. Przygotowane również mamy losowanie atrakcyjnych nagród, wśród nagród jest wycieczka do Parlamentu Europejskiego w Brukseli na zaproszenie europoseł Jadwigi Wiśniewskiej. Ponadto organizatorzy przewidują również nagrody specjalne. – mówi Justyna Klimczak.

Osoby, które biorą udział w biegu, proszone są o odebranie pakietów startowych dzień przed biegiem 29 lutego w biurze biegu. Będzie ono działać w Gminnym Ośrodku Kultury w Mstowie przy placu Mickiewicza w godzinach od 9.00 do 17.00. Kto nie będzie mógł odebrać w tym czasie swojego pakietu startowego będzie mógł to zrobić 1 marca w godz. 9.00 – 11.30. Patronat medialny nad biegiem objęło Radio Fiat oraz portal informacyjny czestochowskie24.pl.

MST

Foto źródło: facebook/BiegTropemWilczymMstów

 

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content