Blisko 7 ton żywności dla potrzebujących

W sumie „terytorialsi” przy współpracy z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej pomogli już ponad dwóm tysiącom mieszkańców województwa śląskiego. Każdego dnia pomagają kolejnym. Pomoc realizowana jest w ramach akcji Wojsk Obrony Terytorialnej „Odporna Wiosna”. Jej celem jest wsparcie osób starszych, rodzin personelu medycznego, a także osób, które są w kwarantannie.

– Tylko w tym tygodniu dostarczą paczki z żywnością do ponad tysiąca domów – podkreśla koordynator akcji „Odporna Wiosna” z ramienia 13 ŚBOT, Daria Czarnecka. – Biorąc pod uwagę liczbę wniosków ośrodków pomocy społecznej, które zwracają się o pomoc w dystrybucji żywności, nasza praca jest realnym wkładem w zatrzymanie emisji wirusa Covid 19 – powiedziała Czarnecka.

– Zostawiamy w domu rodzinę, dzieci. Wiadomo, że myślimy o nich, martwimy się, ale to jest nasza służba, po to zostaliśmy terytorialsami, bo jest w nas ta duża chęć pomagania innym – przyznaje szer. Iwona Miechowicz.

Przypominamy, że osoby potrzebujące wsparcia w czasie pandemii powinny zgłaszać się do MOPSu działającego na danym terenie. Żołnierze 13 ŚBOT wspierają także magazyny Agencji Rezerw Materiałowych, pomagając między innymi w transporcie i załadunku środków ochrony osobistej.

Od dwóch tygodni wspierają także policję podczas kontroli osób przebywających na obowiązkowej kwarantannie a od ubiegłego tygodnia w związku z wprowadzeniem nowych ograniczeń, które mają wyhamować pandemię, żołnierze WOT otrzymali kolejne zadania. Wraz z funkcjonariuszami policji patrolują miasta i pilnują czy przestrzegane jest wprowadzone Rozporządzenie. Chodzi przede wszystkim o zakaz zgromadzeń, niewchodzenie na tereny parków, placów zabaw, bulwarów czy zakaz wychodzenia z domu osób niepełnoletnich bez towarzystwa osoby dorosłej.

Źródło: BP 13 ŚBOT

Skip to content