W niedzielę 27 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Gidelskiej odprawiona została Msza św. w intencji dzieci ze specjalnym błogosławieństwem za wstawiennictwem św. Jacka.
Gidelskie sanktuarium, w ramach odpustu św. Jacka patrona dominikanów, zawsze w drugą niedzielę po 17 sierpnia odprawiana jest specjalna Msza św. za dzieci. Corocznie na tą Eucharystię przybywają pielgrzymi ze swoimi pociechami, aby dostąpić łaski błogosławieństwa za wstawiennictwem św. Jacka. Błogosławieństwo to udzielane jest tylko raz w roku. Mszy św. przewodniczył oraz wygłosił homilię do dzieci, zapraszając je przed sam ołtarz, o. Marek Kosacz. W kazaniu powiedział m. in., że są różne klucze, którymi możemy się posługiwać, ale niezwykle cennym kluczem jest ten, który Bóg dał rodzicom – klucz do zbawienia swoich dzieci czyli błogosławieństwo. Zaapelował też do rodziców, aby tego klucza używali i błogosławili dzieciom przy każdej okazji.
Po Mszy św. odczytane zostało uroczyste wezwanie do św. Jacka, a następnie oo. dominikanie, przez nałożenie rąk błogosławili zgromadzone w świątyni dzieci.

ZD

Skip to content