02 (1)

Jadąc z nadmierną prędkością kierowca samochodu osobowego traci panowanie na pojazdem i uderza w innego uczestnika ruchu. Jedno auto wpada do zbiornika w Blachowni, drugie zderza się z cysterną przewożącą kwas solny. Pojazd staje w płomieniach, pojawia się wyciek. Za autocysterną jedzie samochód przewożący beczki z olejem opałowym. Chcąc uniknąć kolizji kierowca wykonuje gwałtowny manewr, ale do zalewu dostaje się niebezpieczna substancja. Brzmi dramatycznie – na szczęście to tylko ćwiczenia zorganizowane dziś w Blachowni przez Państwową Straż Pożarną w Częstochowie. W ćwiczeniach poza strażakami uczestniczyli również: WOPR. jednostki OSP, Zespoły Ratownictwa Medycznego Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie i Komenda Miejska Policji.

Zbliża się sezon urlopowy, więc ruch na najbardziej uczęszczanych trasach w kraju z pewnością się zwiększy. Ta ćwiczenia mają za zadanie skoordynować ze sobą działanie różnych służb ratunkowych. O tym, że nie zawsze się to udaje, świadczy akcja ratunkowa po majowym karambolu na drodze S8 w okolicach miejscowości Kowiesy.

źródło: fot. www.serwisblachownia.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content