Cykl warsztatów „Rodzina Jest Siłą” startuje już od najbliższej soboty

Fundacja św. Józefa rozpoczyna 18 września cykl warsztatów formacyjnych dla rodzin, nazwanych „Akademią Rodziny”. Będzie to seria dziewięciu spotkań, organizowanych w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach, poświęconych tematom rodziny oraz więzi małżeńskiej.

Justyna Wrześniak z Fundacji św. Józefa wprowadza w szczegóły oraz pokrótce omawia zarys tematyczny, jaki będzie przedmiotem rozważań podczas warsztatów:

To będzie cykl warsztatów i konferencji, których będzie 9. Będą odbywały się co miesiąc i każde warsztaty skończą się poczęstunkiem. Główny temat to małżeństwo, o małżeństwie, istota małżeństwa o problemach w małżeństwie, rola ojca i matki w rodzinie itd., czyli wszystko o rodzinie, tak jakby od podszewki.

Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów w poszczególnych dziedzinach, m.in. przez psychologa, mediatora małżeńskiego i duszpasterza rodzin. Organizatorzy zaplanowali również czas dla najmłodszych. Podczas gdy rodzice będą uczestniczyć w warsztatach, ich dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach artystycznych i rękodzielniczych:

Dla dzieci będą warsztaty plastyczne, muzyczne, teatralne. Będzie też haft, szycie, może jakieś rękodzieło artystyczne. Chłopcy może jakieś stolarstwo, malowanie na desce. A rodzice w tym czasie będą mieli konferencje i warsztaty.

Pierwsze warsztaty zaczną się w sobotę 18 września o godz. 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach, przy ul. Kościuszki 5. Szczegółowe informacje na temat cyklu warsztatów można znaleźć na stronie internetowej oraz stronie facebookowej Fundacji św. Józefa.

Skip to content