Cztery wiolonczele na zamku w Bobolicach. Letni Jurajski Festiwal Muzyczny

Ciąg dalszy Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego. Tym razem, 24 lipca, grupa muzyków z Filharmonii Częstochowskiej zawitała na zamkek w Bobolicach. Była to prawdziwa, królewska uczta dla uszu.

Królewski Zamek Bobolice jest położony na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w systemie tzw. Orlich Gniazd. Była to dobra lokalizacja do tego, aby wydobyć z wiolonczeli rozmaite dźwięki, mówił Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej:

Jest to jedno z piękniejszych miejsc jury krakowsko-częstochowskiej i cieszę się, że udało się porozumieć z właścicielami zamku. Jest to wymarzone miejsce dla muzyki kameralnej. Zamek jest otoczony pięknymi murami na pięknym wzniesieniu i akustyka również jest dobra.

Kwartet wystąpił w składzie: Adam Klocek, koncertmistrz Filharmonii Częstochowkiej Sergiej Rysanow, zastępca koncertmistrza Zofia Kulisiewicz oraz Emilia Sługocka.

Koncertowanie na świeżym powietrzu dodaje festiwalowi letniego klimatu. W dawnych czasach również grało się przed pałacami czy na dworach.

Kolejny przystanek Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego to powrót na Stary Rynek do Częstochowy:

To będzie początek większego cyklu muzycznego. Jako instytucja dokonaliśmy inauguracji tego miejsca pod względem muzycznym. Amfiteatr, który tam powstał jest świetnym miejscem to robienia wydarzeń artystycznych i muzycznych – mówi Adam Klocek.

Będzie to koncert w wykonaniu Jura Woodwinds Trio w składzie: Wojciech Pompka, Robert Gudaja, Jan Wiśniowski oraz prowadzący Darek Madejski. Początek 31 lipca o godz. 19.00. Patronat medialny nad festiwalem objęło Radio Fiat.

WB

Skip to content