Kochanowice 1

W Kochanowicach (koło Lublińca) od soboty 14 listopada trwają XVII Regionalne Dni Kultury Chrześcijańskiej. W tym roku w wydarzeniu wzięli udział ks. Mirosław Maliński, duszpasterz akademicki z Wrocławia, który w sobotę wygłosił prelekcję o dialogu w małżeństwie, a w niedzielę wystąpił Stanisław Soyka z zespołem Soyka Trio.

– Hasłem tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej była miłość: miłość kobiety i mężczyzny ukoronowana małżeństwem. Myślę, że z roku na rok spełniamy oczekiwania uczestników naszych Dni Kultury Chrześcijańskiej i to nas bardzo cieszy, że jest ich coraz więcej – mówi Małgorzata Derkowska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach, organizator wydarzenia.

Temat prelekcji ks. Mirosława Malińskiego dotyczył tego, „jak przejść od awantury do dialogu w małżeństwie”.

– Przejść bezpośrednio z kłótni do dialogu jest bardzo trudno. Musi paść słowo “przepraszam”, potem musi minąć troszkę czasu i można zacząć na nowo. Potrzeba do tego pewnej techniki dialogu: prymatu słuchania nad mówieniem, prymatu zrozumienia nad osądzaniem i prymatu podzielenia się tym, co przeżywam nad dyskusją, w której zawsze ktoś ma rację, a ktoś racji nie ma – mówi ks. Mirosław Maliński.

W ramach XVII Regonalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej w Kochanowicach odbył się także konkurs recytatorski poezji Stanisława Barańczaka. Jego zwyciężczynią została Magdalena Morcinek z Woźnik Śląskich.

Paweł Kmiecik

Kochanowice 2

Kochanowice 3

Kochanowice 4

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content