Do Mstowa zawitał Mobilny Uniwersytet

gok-01

W Gminnym Ośrodku Kultury we Mstowie ruszyły zajęcia w ramach Mobilnego Uniwersytetu Kultury i Sztuki. Projekt obejmuje 6 programów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów. Są one realizowane w następujących dziedzinach: film, fotografia, kultura ludowa, plastyka, teatr i muzyka.

Pomysłodawcami i prowadzącymi zajęcia w ramach Mobilnego Uniwersytetu Kultury i Sztuki są pracownicy Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie. Ten projekt edukacyjny realizowany będzie w latach 2015- 2017 w oparciu o “Strategię rozwoju ROK 2012-2020”. Jego odbiorcami są mieszkańcy powiatu częstochowskiego.

Bardzo chętnie skorzystaliśmy z oferty zaproponowanej przez częstochowski ROK. Pragniemy bowiem dzięki niej naszym mieszkańcom zaoferować zajęcia na najwyższym poziomie. Za sobą mamy już zajęcia artystyczne z zakresu sztuki ludowej i rzemiosła artystycznego, na których zgromadzeni wykonywali wyroby z papieroplastyki – powiedział Dyrektor GOK, Krzysztof Drynda.

Najbliższe zajęcia we Mstowie w ramach cyklu odbędą się 26 października, o godz. 12:00. Będą to zajęcia teatralne, obejmujące zagadnienia recytacji i emisji głosu. Zajęcia są świetną propozycją dla każdego, kto marzy o sukcesach w konkursach recytatorskich i komunikacji międzyludzkiej. Wykład i ćwiczenia poprowadzi p. Dorota Musiał.

W listopadzie wykładowcy Mobilnego Uniwersytetu gościć będą we Mstowie dwukrotnie. 20 listopada, o godz. 16:00 w GOKu odbędą się zajęcia fotograficzne, szczególnie ważne dla wszystkich, którzy pragną być dobrymi fotografami i móc cieszyć się sukcesami, nie tylko w konkursach fotograficznych. Zajęcia te poprowadzi Sławomir Jodłowski. Sześć dni później, o godz. 17:00 zajęcia plastyczne poświęcone tradycjom świątecznym poprowadzi natomiast Ewelina Mędrala – Młyńska.

Cykl w Mstowie zakończą kolejne zajęcia z fotografii, które poprowadzi Sławomir Jodłowski. Odbędą się one 4 grudnia, o godz. 16:00.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Mobilny Uniwersytet Kultury i Sztuki to także projektem animacyjny, stymulujący kreatywność i aktywizujący twórczo uczestników reprezentujących wszystkie grupy wiekowe i społeczne: blok zajęć „Ludek”- skierowany jest do najmłodszych uczestników, „Luka”- do młodzieży, a „Lucjan”- do seniorów. Warsztaty mają charakter interaktywny i umożliwiają uczestnikom aktywne włączenie się w prezentowane treści i zadania.
Mobilny Uniwersytet
stanowi alternatywną propozycję edukacyjną. Udział w zajęciach zwieńczony będzie certyfikatami.

Skip to content