Dom Kultury w Koniecpolu zaprasza na konkurs fotograficzny

„Kolory” to nazwa powiatowego konkursu fotograficznego, organizowanego przez Dom Kultury w Koniecpolu. Konkurs jest adresowany do wszystkich, bez względu na wiek i stopień profesjonalizmu.

Zdjęcia powinny być możliwie jak najbardziej kolorowe. Arleta Olszewska-Lorin, dyrektor Domu Kultury w Koniecpolu wyjaśnia szczegóły, dotyczące tematu przewodniego:

Akurat mamy taką porę roku, gdzie jeszcze zostało trochę liści na drzewach. Jeszcze tej przyrody trochę jest. Ale chodzi o kolory nie tylko w przyrodzie. Mogą to być kolory w życiu codziennym, w zabawkach, klockach, czymkolwiek, co jest barwne, ładne i kolorowe.

Zdjęcia czarno-białe oraz w odcieniu sepii będą odrzucane. Podobny los spotka fotografie, na których będą widniały napisy generowane przez aparat fotograficzny, takie jak data, godzina lub znak wodny producenta. Technika wykonania fotografii jest dowolna, najważniejsze, aby były to zdjęcia autorskie.

Konkurs jest współorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie, które jest fundatorem nagród. Jest również współorganizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury. Termin nadsyłania prac jest do 13 listopada, a 26. wręczymy nagrody. Poza dyplomami będą na pewno nagrody rzeczowe.

Konkursowe jury będzie miało ułatwioną pracę, ponieważ z pośród wszystkich nadesłanych zdjęć po prostu zostaną wybrane te najlepsze. Nie będzie kategorii wiekowych ani specjalnych kryteriów, liczy się efekt. By zgłosić się do konkursu należy wysłać na adres mailowy kultura@koniecpol.pl maksymalnie 3 zdjęcia konkursowe, zamieszczając w opisie ich tytuły, imię i nazwisko autora oraz dane kontaktowe. Trzeba też załączyć do wiadomości zgłoszenie, zawierające m.in. zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.koniecpol.pl, w zakładce „Dom Kultury”.

Źródło: Dom Kultury w Koniecpolu
Skip to content