Policjanci z komisariatu policji w Kamieńsku zatrzymali 45 – letniego mężczyznę, który odpowie za paserstwo i posiadanie amunicji bez wymaganego pozwolenia.
Funkcjonariusze ustalili, że na terenie jednej z posesji w miejscowości Gałkowice, gmina Kamieńsk znajdują się elementy rusztowań pochodzące z kradzieży. 21 lutego 2017 roku policjanci podczas przeszukania posesji znaleźli części rusztowań budowlanych. Następnie mundurowi ustalili, że zabezpieczone złącza obrotowe, rygle, podesty i inne składowe rusztowań pochodzą z kradzieży do jakich doszło na terenie powiatu bełchatowskiego i gminy Kamieńsk. Funkcjonariusze dotarli do pokrzywdzonych. Wstępnie znalezione przedmioty zostały oszacowane na ponad 9 tysięcy złotych, zostaną one zwrócone prawowitym właścicielom. Dodatkowo podczas przeszukania samochodu policjanci znaleźli sztukę amunicji myśliwskiej. W związku z powyższym 45 – letni mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Zatrzymany nie potrafił wytłumaczyć logicznie w jakich okolicznościach nabył te wszystkie przedmioty. 22 lutego prokurator zastosował wobec 45 – latka dozór policyjny. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa. Zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawnymi za paserstwo nieumyślne grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności a za posiadanie amunicji bez wymaganego zezwolenia nawet do 8 lat.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.