Uroczysta Msza Św. odprawiona w niedzielę 9 września w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie była centralnym elementem dożynek w gminie Mstów. Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii, ks. Dawid Kover CRL, który cieszył się z licznego udziału parafian w Eucharystii:
– Dzisiejsza uroczystość jest dziękczynieniem za plony pól, sadów i ogrodów, dlatego radujemy się i dziękujemy Bogu za to, że te plony są dobre. Jednocześnie prosimy o dalsze błogosławieństwo dla pracy rąk ludzkich. Prosimy również, aby wszyscy ludzie mogli pracować i godnie żyć.
W uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele władz gminnych z wójtem Tomaszem Gęsiarzem na czele:
– Po raz pierwszy, w tym roku, połączyliśmy nasze Święto Jabłka z Dożynkami parafialnymi. Chcieliśmy w ten sposób w to dziękczynienie za plony włączyć również naszych sadowników.
Gminne dożynki w Mstowie rozpoczęły się już w sobotę 8 września. Podczas festynu zaprezentowali się lokalni producenci owoców i warzyw, a na scenie wystąpiły członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz zespół Baciary. Gwiazdą wieczoru był natomiast Krzysztof Krawczyk, który zaprezentował swoje największe przeboje.

ZD

Skip to content