Dramat w Gruszewni: znaleziono ciała dwóch zamordowanych kobiet

Wczoraj, 9 sierpnia, w godzinach wieczornych w miejscowości Gruszewnia w powiecie kłobuckim, zostały odnalezione ciała dwóch kobiet.

O szczegółach zdarzenia mówi mł. insp. Aleksandra Nowara, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach:

Wczoraj około godziny 17:40 oficer dyżurny kłobuckiej komendy za pośrednictwem WCPR dostał informację, że w jednym z domów jednorodzinnych w powiecie kłobuckim odnaleziono ciało kobiety. O zdarzeniu powiadomił członek rodziny tej kobiety, na miejsce od razu wysłano policjantów. Okazało się, że potwierdzili to zgłoszenie, ale dodatkowo znaleziono w drugim pomieszczeniu zwłoki drugiej kobiety. Te dwie ofiary najprawdopodobniej zabójstwa, ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że doszło do przestępstwa. Ofiarami są dwie kobiety w wieku 48 lat i 70 lat, jest to matka z córką. Na miejscu od wczoraj pracują śledczy zarówno z Kłobucka jak i wspierani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Od samego rana służby pracują, aby odnaleźć sprawcę albo sprawców morderstwa:

– Dzisiaj również na miejscu są policjanci z prewencji w Katowicach, policyjny dron, policjanci z psami wspierani przez strażaków z OSP. Na miejscu trwają czynności oględziny miejsca zdarzenia, ale też czynności wokół domu, do którego doszło do przestępstwa.

Wszystkie czynności odbywają się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Częstochowie. Mówi prokurator Tomasz Ozimek:

– Ze wstępnych ustaleń tego śledztwa wynika, że zwłoki matki i córki w wieku 70 i 48 lat, zostały ujawnione przez członka rodziny w domu, w którym kobiety mieszkały. Na miejsce udał się prokurator wraz z policjantami, który przeprowadził oględziny domu i oględziny zwłok. W toku tych czynności zabezpieczono bardzo obszerny materiał dowodowy. Na podstawie tych wstępnych czynności stwierdzono, że prawdopodobną przyczyną zgonu pokrzywdzonych kobiet były liczne rany kłute, które zostały zadane jakimś ostrym narzędziem. W najbliższym czasie zostaną przeprowadzone sekcje zwłok kobiet celem ustalenia przyczyny ich zgonu.

Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Morderstwo w Gruszewni/ fot. Radio Fiat
Skip to content