Drugi weekend grudnia pracowity, ale spokojny

W ubiegły weekend na terenie Częstochowy i powiatu policjanci ujawnili ponad 200 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 69 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

Sześciu z nich straciło swoje prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali również czterech kierowców bez uprawnień oraz pięciu pod wypływem alkoholu. W ciągu trzech ostatnich dni na lokalnych drogach doszło do 61 kolizji oraz jednego wypadku drogowego.

Do wypadku doszło 12 grudnia na autostradzie A1 na wysokości miejscowości Łochynia. Kierowca ciężarówki jadący wyłączonym pasem ruchu utracił panowanie nad pojazdem i najechał na zaparkowanego Forda oraz na pieszego wykonującego prace w związku z budową autostrady. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Częstochowscy strażacy interweniowali przy 37 sytuacjach, które miały miejsce w Częstochowie i regionie. Prowadzone działania polegały na usuwaniu skutków 30 miejscowych zagrożeń, wyjazdach do dwóch fałszywych alarmów oraz gaszeniu pięciu pożarów.

– Najpoważniejszą interwencją był pożar w budynku wielorodzinnym powstały w niedzielę przy ul. Krakowskiej. Po przybyciu na miejscu zdarzenia zastano rozwinięty pożar, którym objęte było jedno z mieszkań na trzecim piętrze. W lokalu tym znajdował się mężczyzna, któremu pożar odciął drogę ucieczki. Został on ewakuowany przez okno przy pomocy mechanicznej drabiny. Sytuacja została opanowana po niespełna godzinie – wyjaśnił mł. bryg. Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie weekendu 87 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta.

– Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich trzech dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (łącznie 23 zdarzenia). 19 zgłoszeń dotyczyło pomocy osobom bezdomnym. W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili trzy obserwacje, które wymagały interwencji służb. Dwie z nich zrealizowali strażnicy miejscy, natomiast jedna została przekazana do realizacji policji. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej – mówił rzecznik prasowy Artur Kucharski.

W minioną niedzielę ok. godz. 7:30 przy ul. Limanowskiego strażnicy miejscy pomogli starszej kobiecie, która była mocno wyziębiona. Jak się okazało, jej rodzina zgłosiła wcześniej zaginięcie kobiety.

BNO

Skip to content