Obchody dzisiejszego święta, Dnia Praw Rodzin, powinny w każdym z nas wzbudzić szczególną wdzięczność dla instytucji rodziny. Przypomina ono, że warto pielęgnować wzajemne stosunki – każdego dnia.

Dzień Praw Rodziny przypada w rocznicę ustanowienia przez Stolicę Apostolską „Karty Praw Rodziny” w 1983 roku. Karta ta została stworzona po apelu św. Jana Pawła II podczas piątej rocznicy rozpoczęcia jego pontyfikatu. Rodzina to miejsce, w którym spotyka się wiele pokoleń, wzajemnie ucząc się życia w wielkim świecie. Więcej o tym szczególnym dniu mówi Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji dla Życia i Rodziny w Częstochowie:

Takie dni przypominają pewne treści. Rodzina jest podstawą życia całego społeczeństwa. Jest to najmniejsza komórka, z której składają się poszczególne narody. Myślę, że najważniejszym prawem każdej rodziny jest przede wszystkim prawo do zrodzenia i wychowania dzieci. Jest to kluczowe dla rozwoju całych społeczeństw. Ważną rzeczą jest też prawo do wspólnego bycia dwojga ludzi. Wstępując w związek małżeński podejmują oni niełatwą misję tworzenia rodziny.

Wszyscy tworzymy wielką rodzinę. Pielęgnujmy ją – nie tylko od święta.

OO

Skip to content