Myszkowska policja złapała 33-letniego mieszkańca Rzeszowa, który metodą “na policjanta” oszukał seniorkę z gminy Koziegłowy i wyłudził od niej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Szczegóły sprawy zdradza asp. sztab. Barbara Poznańska z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

– Ostatniego dnia stycznia dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że nieznany sprawca, podając się za policjanta, wyłudził od 64-letniej mieszkanki gminy Koziegłowy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kryminalni z Myszkowa rozpoczęli intensywne działania, zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy – mówi asp. sztab. Poznańska. – Policjanci błyskawicznie ustalili, kim jest sprawca i już po 4 dniach został on zatrzymany w Rzeszowie. Podczas przeszukiwania jego mieszkania mundurowi znaleźli sporą ilość biżuterii, ok. 150 tys. złotych oraz pieniądze w obcej walucie.

Na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Śledczy z Myszkowa będą teraz badać wszystkie szczegóły tej sprawy.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content