Finał Przeglądu Pieśni Maryjnej w Nieradzie. Znamy zwycięzców

Fot. Radio Fiat

Kto śpiewa, modli się dwa razy. W kościele parafialnym w Nieradzie odbył się finał 6. Powiatowego Przeglądu Pieśni Maryjnej Idziemy z Tobą Matko. Festiwal był organizowany przez Szkołę Podstawową w Nieradzie oraz parafię św. Apostołów Piotra i Pawła. Była to okazja to wysłuchania wykonań pieśni maryjnych przez najmłodszych.

Była to już kolejna, szósta edycja tego konkursu. O jego celu oraz znaczeniu mówi proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Nieradzie ks. Marek Włoch:

– Celem konkursu jest pogłębianie wiary, otwarcie na Niepokalaną Królowę Nieba i Ziemi, przez śpiew pieśni ku jej czci. Ten przegląd bardzo mocno wpisuje się w życie naszej szkoły w Nieradzie, ale też w życie parafii, która jest współorganizatorem tego wydarzenia

Pandemia koronawirusa nie przeszkodziła w organizacji wydarzenia. Uczestników było naprawdę wielu, a każdy z nich wykazał się zaangażowaniem w wykonaniu swojego utworu:

– Całe rodziny biorą udział w przygotowaniu tych dzieci, które uczestniczą i z każdym rokiem liczba zgłoszeń jest coraz większa. Ten rok mamy trudny, ale mimo to w konkursie wystąpiło 45 osób. – mówi ks. Marek Włoch.

Podczas Mszy św. o godz 11:30 mogliśmy wysłuchać pieśni w wykonaniu uczestników konkursu.

Jury przyznało, że wybór zwycięzców był naprawdę trudny. Nagrody zostały wręczone przez wójta gminy Poczesna Krzysztofa Ujmę, Adama Morzyka i dyrektor Szkoły Podstawowej w Nieradzie Martę Muchla. Uczestnicy startowali w trzech kategoriach:

Kategoria I (klasy I-III)

1. miejsce: Julia Dymek
2. miejsce: Marta Gogacz
3. miejsce: Liwia Orda

Wyróżnienia:

Szymon Kuliński
Natalia Feret

Kategoria II (klasy IV-VI)

1. miejsce: Anna Anastazja Felix
2. miejsce: Maja Majchrzak
3. miejsce: Wiktoria Harabas

Wyróżnienia:

Zuzanna Stolarczyk
Maria Adamczyk
Blanka Szypniewska

Kategoria III (klasy VII-VIII)

1. miejsce: Natalia Froch
2. miejsce: Nikola Zyskowska
3. miejsce: Kacper Przybylski

Wyróżnienia:

Bartosz Bąk
Sandra Harabas

Patronem medialnym konkursu było Radio Fiat.

WB