Finałowy “Papierowy Świat”

papier

Zbliża się finał jubileuszowego, bo XX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego “Papierowy Świat”. Konkurs skierowany był do czterech grup wiekowych – od dzieci w wieku przedszkolnym, poprzez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich, aż po osoby dorosłe.
– Celem konkursu była popularyzacja twórczości plastycznej. Aby wziąć udział w konkursie, należało wykonać prace tzw. przestrzenne. Niedawno mieliśmy konkurs “Koty Haliny Poświatowskiej”, który odbił się szerokim echem w województwie śląskim. Teraz tematyka nie była określona – dzieci wykonywały kwiaty, myszki, pawie. Prace są bardzo kolorowe (…). Myślę, że oprócz popularyzacji tej plastyki, konkurs uczy wrażliwości i kształtuje poczucie piękna – mówi Małgorzata Majer, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, który był współorganizatorem konkursu.
Uroczystość wręczenia nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbędą się w siedzibie głównego organizatora konkursu, czyli w Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Zielonej 6 listopada. Początek imprezy o godz. 12.00.

Skip to content