Fundacja „Przyjaciel z Sercem” – nowe inicjatywy

Fundacja “Przyjaciel z Sercem” z formalnego punktu widzenia istnieje od października 2009 roku, jednak charytatywna i społeczna działalność osób, które powołały ją do życia sięga kilku lat wstecz. Fundator i założyciele Fundacji to osoby związane z działalnością Papieskich Dzieł Misyjnych, organizacji dla której idea niesienia pomocy słabszym i odrzuconym, to podstawowe założenie statutowej działalności.
W tym roku Fundacja przygotowała kilka inicjatyw. Pierwsza inicjatywa skierowana jest do dzieci i młodzieży. Jest to projekt współfinansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przy Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej pt. „Kochane życie jak Cię, nie zmarnować? Jak podkreśla prezes Fundacji „Przyjaciel z Sercem” Marta Nowakowska – chcemy stworzyć narzędzie, które będzie wykorzystywane podczas godzin z wychowawcą, które darmowo udostępnimy do wszystkich placówek oświatowych w Polsce w postaci lekcji interaktywnych. Do projektu zakwalifikowała się 40 – osobowa grupa. Te osoby będą uczestniczyć w warsztatach teatralnych, socjoterapeutycznych i wspólnie będziemy opracowywać trzy zagadnienia: cyberprzemoc, alkohol, papierosy, e-papierosy, narkotyki i dopalacze. Chcielibyśmy, aby po zakończonym projekcie powstały lekcje wraz z scenariuszami i filmikami profilaktycznymi, które będzie można wykorzystać podczas zajęć z wychowawcą oraz w świetlicach socjoterapeutycznych.
Centrum Integracji Społecznej to druga inicjatywa przygotowana przez Fundację. Skierowana jest do osób bezrobotnych, które mają problemy z powrotem na rynek pracy. Jak podkreśla kierownik CIS Mateusz Dzieja uczestnikami projektu będą przede wszystkim osoby zamieszkujące powiat myszkowski, które mają problem ze znalezieniem pracy są wykluczone, zagrożone ubóstwem, osoby bezrobotne korzystające ze świadczeń pomocy społecznej. Osoby zainteresowane podjęciem współpracy z nami, będą mogły nieodpłatnie skorzystać z konsultacji z prawnikiem, doradcą zawodowym oraz z innymi specjalistami. Będą mogły wziąć udział w wielu treningach, warsztatach interpersonalnych. Jak podkreśla Mateusz Dzieja kierownik Centrum Integracji Społecznej oferujemy stałe wsparcie w poszukiwaniu pracy wraz z usługami fryzjera, stomatologa, aby poprawić swój wizerunek. Zapewniamy również opiekę nad dziećmi w trakcie zajęć. Oferujemy możliwość zdobywania umiejętności zawodowych w ramach CIS w następujących pracowniach: remontowo-budowlana, małej architektury (ogrodnictwo), gastronomiczna, tapicerska z elementami renowacji i rękodzieła. Zapewniamy bezpłatny kurs zawodowy według predyspozycji uczestnika i bezpłatny egzamin zawodowy. Uczestnicy otrzymają codziennie jeden posiłek. Zapewnimy 6 miesięczny staż dla chętnych. Uczestnicy za udział w CIS i swoją pracę w ramach zatrudnienia socjalnego otrzymają wynagrodzenie w postaci świadczenia intergracyjnego.
Główna siedziba CIS znajduje się w Myszkowie – Mrzygłodzie przy parafii NMP Różańcowej.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Dni dyżuru:
Mateusz – tel. 513 779 245 (poniedziałek, środa)
Aleksandra – tel. 791 117 987 (wtorek, środa)
Marta – tel. 604 124 724 (czwartek, piątek)
e-mail: fundacja.pzs@gmail.com

EW

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content