Gmina Konopiska zaprasza na wakacje

W naszym cyklu wakacyjnym, w którym przedstawiamy co dzieje się w powiecie częstochowskim, nie mogło zabraknąć gminy Konopiska.

Jeśli ktoś wybiera się za Częstochowę w najbliższych dniach, warto zajrzeć waśnie tam, gdzie można spędzić wolny czas w przeróżny sposób. O szczegółach wakacyjnych atrakcji mówi Iwona Lisek, zastępca wójta gminy Konopiska:

– Dzieci i młodzież mogą skorzystać z oferty Gminnego Centrum Kultury i Sportu, są przygotowane przeróżne warsztaty artystyczne, taneczne, plastyczne, wycieczki o różnej tematyce i w różne miejsca. Które znajdują się na terenie gminy Konopiska, ale również poza nim. Można rozwijać swoje talenty, można nauczyć się czegoś nowego. Placówka Wsparcia Dziennego Promyk, która prowadzona jest przez GOPS również zaprasza na zajęcia tematyczne. Tylko, że te zajęcia prowadzone są od godz. 8 do 14 i dzieci znajdą coś ciekawego dla siebie.

Nie mogło również zabraknąć odbywającej się na przełomie lipca i sierpnia największej imprezy w gminie Konopiska, wyczekiwanej nie tylko przez mieszkańców gminy:

– Mistrzostwa Świata Modeli Pływających, które organizujemy. Do tej pory organizowaliśmy Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy. A w tym roku zostało nam zaproponowane organizacja Mistrzostw Świata, w których wezmą udział przedstawiciele 36 państw w tym również z Korei. Od 31 lipca do 13 sierpnia na zbiorniku Pająk, będą się te zawody odbywały. Ale szczególnie zapraszam 6 sierpnia, gdzie będzie uroczyste spotkanie wszystkich członków tych mistrzostw, z różnymi towarzyszącymi atrakcjami.

Wszystkie informacje na temat wakacji z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach można uzyskać na stronie internetowej.

KKO

Skip to content