Epidemia koronawirusa jest czymś, z czym muszą mierzyć się wszyscy – bez względu na to, czy żyją w mieście, czy mieszkają w mniejszej miejscowości. Jedną z nich jest Mstów, który walczy z pandemią na swój sposób.

Gmina Mstów, podobnie, jak wszystkie inne gminy w całej Polsce, musiała wprowadzić ograniczenia, związane z powstrzymaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak mówi Tomasz Gęsiarz, wójt gminy, w Urzędzie Gminy przestrzegane są wszelkie możliwe zasady bezpieczeństwa.

– Urząd Gminy jest zamknięty dla petentów, natomiast pracownicy pracują – częściowo zdalnie i z przestrzeganiem wszelkich zasad bezpieczeństwa, takich jak korzystanie z środków do dezynfekcji, rękawic, masek oraz zachowywanie odpowiedniej odległości między pracownikami. Najpilniejsze sprawy mieszkańców są zatem załatwiane na bieżąco.

Gmina podejmuje także działania w znacznie szerszym zakresie.

– Wszystkie szkoły są zamknięte – nauczyciele pracują zdalnie. Do odwołania są zamknięte również GOK, biblioteka, place zabaw oraz targowisko gminne. Śledzimy sytuację na bieżąco i stosujemy się do wszelkiego rodzaju wytycznych, w czym pomaga nam m.in. stały kontakt z administracją wojewódzką i powiatową.

Jak dodaje wójt, na stronie internetowej gminy regularnie umieszczane są wszystkie informacje rządowe, wojewódzkie i regionalne, dzięki czemu mieszkańcy są na bieżąco zawiadamiani o zaleceniach lub rozporządzeniach dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi.

MSI

Fot.: Gmina Mstów

Skip to content