Gminy w obliczu epidemii – Poczesna

Panująca sytuacja epidemiologiczna w Polsce wymusiła na urzędach oraz innych instytucjach publicznych reorganizacje związane z funkcjonowaniem. Zmianom uległ sposób dostępu do poszczególnych placówek oraz zasady ich odwiedzania.

Swoisty tryb awaryjny pracy wprowadził m.in. Urząd Gminy w Poczesnej. Z jednej strony placówka pracuje normalnie, a wszelkie prace, jakie mogą być wykonywane, są realizowane. Z drugiej – ograniczono liczbę oraz zmieniono sposób przyjmowania petentów.

– Przy wejściu do Urzędu Gminy został stworzony punkt przyjęć. Jest on zabezpieczony płytą z tworzywa sztucznego. Tam, informacje są udzielane petentom w koniecznych sytuacjach. Nasi mieszkańcy większość spraw mogą załatwić elektronicznie lub telefonicznie. Wszystkie niezbędne dane są dostępne na naszych stronach internetowych – powiedział Krzysztof Ujma, wójt gminy Poczesna.

Gmina wspólnie z lokalnymi przedsiębiorcami wdrożyła akcję, w której pomagają w szczególności osobom w podwyższonej grupie ryzyka.

– Na naszych stronach internetowych podajemy numery telefonów lokalnych placówek i przedsiębiorstw, które umożliwiają zamawianie towarów telefonicznie oraz dostarczają je bezpośrednio do domów na terenie gminy. Warto poinformować o takiej możliwości osoby starsze – dodał wójt.

Niewykluczone, że z powodu narastającej epidemii wiele zaplanowanych inwestycji będzie przesunięta w czasie. Jak przekonuje wójt gminy Poczesna, tam, gdzie dana procedura została jednak rozpoczęta, prace w ramach bezpieczeństwa i możliwości będą kontynuowane.

BNO

Skip to content