Groza nie czytać! – Noc Bibliotek po radomszczańsku

DSCF6538

Była już Noc Teatru i Noc Muzeum. Teraz przyszedł czas na Noc Bibliotek.

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku nie sapała tej nocy. Zapalone światła i otwarta brama były sygnałem dla wszystkich radomszczan, że coś niezwykłego dzieje się w środku. I tak właśnie było…

Podczas wczorajszego wydarzenia ph. „Noc Bibliotek – groza nie czytać!” w murach radomszczańskiej książnicy dużo się działo. Na początek wszystkich czytelników zabawiał Edward Lutczyn, znany i lubiany polski artysta plastyk. Publiczność zgromadzona w sali konferencyjnej biblioteki, nie raz i nie dwa reagowała głośnymi westchnieniami kiedy w ciągu kilku sekund powstawał zabawny, a czasami nawet „odważny” rysunek. A kiedy już wszyscy nacieszyli swoje oczy pracami Lutczyna, przyszedł czas na ucztę muzyczną. Na scenie pojawili się artyści krakowskiej Piwnicy pod Baranami, Agata Ślazyk i Tomasz Kmiecik z koncertem „Nocą nie daj się zjeść upiorom”.

– Jesteśmy już po Tygodniu Bibliotek, który myślę że radomszczanom pozytywnie zapisał się w pamięci. Dzisiaj Noc Bibliotek… Debiuty są zawsze trudne, a nasz chyba jest udany. Bardzo wielu radomszczan przyszło do biblioteki, tu gdzie są książki i spotkania – mówi Anna Kosendek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomsku.

Ponadto podczas nocnej imprezy czytelniczej można było również wypożyczyć książkę, zakupić dublet i wziąć udział w akcji bookcrossingu.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.