Hubertus na Przeprośnej Górce

2016-10-10-hubertus-13

Po raz kolejny na Przeprośnej Górce w Siedlcu koło Mstowa, odbyła się „Gonitwa za lisem” czyli Hubertus. Nazwa pochodzi od świętego Huberta, patrona jeźdźców i myśliwych.
Organizatorem tego wydarzenia był Klub Rekreacyjno – Sportowy „Pegaz” z Częstochowy.
Prowadzącymi polowanie w dniu 22 października byli: Andrzej Gajda na koniu Hera (jako master polowania) i Monika Łapaj na koniu Rumia jako kontrmaster polowania (stajnia PEGAZ Częstochowa).
Jeźdźcem, którego gonili uczestnicy, czyli Lisem, był Cezary Szymczak, występujący w barwach porucznika Kawalerii Ochotniczej 11 Pułku Ułanów Legionowych na koniu James. Poświęcenia uczestników dokonał ks. Eugeniusz Lorek.
Tegorocznym Królem polowania – czyli tym który w galopie zerwał kitę Lisowi – był Nicolas Ślęzak na koniu Furlong (prywatny koń będący na pensjonacie w stajni PEGAZ). Miss polowania została Małgorzata Belicka na koniu Docent ze stajni RELAKS Rędziny. Puchary tym osobom wręczył w imieniu władz gminy Mstów, Adam Markowski – zastępca wójta. Najmłodszym uczestnikiem polowania była dziewięcioletnia Ewa Balicka na kucyku Rysia ze stajni Leśny Konik.
W Hubertusie wzięło udział łącznie 40 koni ze stajni: Pegaz, Relaks Rędziny, Koński Dwór, Bajka, Passat Wielki Bór, Stajenka Wilga i Leśny Konik z Poraja.
Licznie przybyli też widzowie, mający rzadką okazję do zobaczenia tak dużej ilości koni i jeźdźców.

źródło: UG Mstów

Skip to content