Jechał 104 km/h w zabudowanym, zarobił 10 punktów

W miniony piątek policjanci z kłobuckiej drogówki po raz kolejny włączyli się w ogólnopolskie działania „NURD”. To kolejna akcja mająca poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc przede wszystkim pieszych i rowerzystów. 

W czasie akcji policjanci zatrzymali jeden dokument uprawniający do kierowania pojazdem. Kilkanaście minut przed godziną 19.00 w Kamyku na ul. Szkolnej stróże prawa zakończyli rajd kierowcy seata, który w terenie zabudowanym, w rejonie przejścia dla pieszych, jechał z prędkością 104 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że samochodem kierował mieszkaniec Działoszyna. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem, a na jego “konto” dopisano 10 punktów karnych. Zatrzymane prawo jazdy odzyska dopiero za 3 miesiące.

Łącznie w miniony piątek mundurowi ujawnili łącznie 30 wykroczenia z czego 29 zostało popełnionych przez kierowców łamiących przepisy w rejonie przejść dla pieszych, natomiast pozostałe 1 wykroczenie zostało popełnione przez pieszego przechodzącego przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

źródło: klobuck.slaska.policja.gov.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content