Jest pomoc dla prześladowanych w PRL. Lepiej późno, niż wcale

ipn logo

Od 22 maja można korzystać z pomocy prawnej zorganizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej i Naczelną Radę Adwokacką dla prześladowanych w PRL. Akcja nosi tytuł “Masz prawo”. Mimo że w tym roku upłynie ćwierć wieku od proklamowania III Rzeczypospolitej, wielu poszkodowanych nie doczekało się zadośuczynienia, a prawie żaden funkcjonariusz sowieckich służb nie doczekał kary. Dla skutecznej organizacji pomocy prawnej pracowało wiele osób.

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/06/1-pomoc.mp3]

– wymienia Sławomir Maślikowski z IPN. To niepokojący fakt, że prawnicze wsparcie jest rzeczywiście konieczne.

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/06/2-pomoc.mp3]

Akcja “Masz prawo” jest konsekwencją wieloletniej współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z działaczami opozycji demokratycznej lat 70. i 80. Prokuratorzy IPN i środowisko adwokackie także tym razem nie poprzestaną na deklaracjach.

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/06/3-pomoc.mp3]

Organizatorzy mają nadzieję, że z czasem akcja obejmie coraz więcej adwokatów. Prześladowani mogą liczyć przede wszystkim na pomoc prawną, jak reprezentacja przed sądem czy wyjaśnienia w kwesti przedawnionych przestępstw.

Krzysztof Rygalik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content