W niedzielę, 22 września Parafia pw. Świętej Rodziny w Pankach obchodziła stulecie swojego istnienia. Eucharystia sprawowana przez ks. Arcybiskupa Metropolitę Częstochowskiego Wacława Depo była podsumowaniem trzydniowych obchodów.

W homilii ks. Arcybiskup poruszył temat zagrożeń dla człowieka i jego duchowego życia we współczesnych świecie.

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2019/09/odczłowieczenie.mp3]

W homilii arcybiskup Depo wspomniał także o tym, że obraz Kościoła jest daleki od tego pokazywanego w środkach masowego przekazu. Zwraca uwagę, że codziennie możemy spotkać się z narracją niechęci, a nawet nienawiści do chrześcijaństwa i wartości rodzinnych:

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2019/09/Nowocesny_człowiek.mp3]

 

Po Eucharystii ks. Arcybiskup Metropolita Częstochowski poświęcił rzeźbę św. Jana Pawła II, która stanęła przed głównym ołtarzem świątyni w Pankach oraz tablicę upamiętniającą ks. Antoniego Mietlińskiego, budowniczego kościoła.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content