Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn w Żarkach/fot. Marcin Skabek

Gmina i Miasto Żarki wychodzi naprzeciw wszystkim, którzy chcą aktywnie spędzić ostatni weekend kalendarzowego lata. Dwa dni bezpłatnych atrakcji w ramach Juromanii 2020 zaplanowano w Żarkach w dniach 19 i 20 września.

Program jest skierowany szczególnie do rodzin z dziećmi oraz osób zainteresowanych dziedzictwem kulturowym. Tegoroczna edycja pod hasłem „Uczta na Jurze” niesie ze sobą szereg atrakcji kulturowych i smakowych, które po prostu warto zobaczyć

– Mamy dostępne bezpłatne warsztaty i zwiedzanie, m.in. Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie czy interaktywne warsztaty gliniarskie z ArtWarsztatami. Zapraszamy także do Wehikułu Czasu na Jurajskim szlaku, gdzie znajduje się oferta dla miłośników rycerstwa Dam Dworu. Będą również przejazdy gazikami po jurajskich bezdrożach oraz Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie. Warto dodać, że ze względu na swoje hasło, w każdym z tych miejsc będą czekać na naszych gości bezpłatne porcje degustacyjne od lokalnych przysmaków po podpiwek, żurek, chleb ze smalcem czy możliwość spróbowania jurajskich pieczonek oraz chleba tatarczucha – tłumaczyła Katarzyna Kulińska-Pluta, rzecznik prasowy gminy Żarki.

Co roku Juromania cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz turystów. W tym roku należy jednak pośpieszyć się z rezerwacją miejsc na wybrane atrakcje – a to wszystko za sprawą ograniczeń sanitarnych.

– Prosimy o rezerwację miejsc, ponieważ większość oferty jest już wyprzedana. Niektóre obiekty mają też mniejszą przepustowość ze względu na COVID-19 – dodała rzeczniczka.

Juromania jest finansowana przez Samorząd Województwa Śląskiego, a jurajska gmina Żarki jest jedną z 20, które aktywnie uczestniczą w wydarzeniu obywającym się w dwóch województwach – śląskim i małopolskim.

BNO

Skip to content