W sobotę 2 października w Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej Królowej Różańca Świętego w Myszkowie – Mrzygłodzie spotkały się Koła Żywego Różańca Archidiecezji Częstochowskiej. Głównym punktem pielgrzymki była Eucharystia, którą odprawił bp. Andrzej Przybylski.

Modlitwa różańcowa rozpoczęła się o godzinie 10:00. Pielgrzymka skupiona była wokół osoby bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. O szczegółach spotkania mówi ks. Jacek Gancerek – proboszcz Sanktuarium.

– Dzisiaj mamy pielgrzymkę Kół Różańcowych Archidiecezji Częstochowskiej. Tematem dzisiejszego spotkania “Wszystko postawiłem na Maryję.” O godzinie 10:00 rozpoczęliśmy różaniec. Później była konferencja, którą prowadził ks. Stanisław Gancarek, a o godzinie 12:00 mamy Eucharystię, której przewodniczyć będzie bp. Andrzej Przybylski. Następnie udamy się na wspólny posiłek.

Homilię wygłosił bp. Andrzej Przybylski, który podkreślał znaczenie modlitwy różańcowej oraz to jak ważne jest, aby zawierzyć się Maryi. Tak bp. Andrzej Przyblski podkreślił cele pielgrzymki oraz istotę modlitwy różańcowej zwłaszcza w miesiącu październiku:

– W kościele mamy takie dni, które poświęcamy różnym tajemnicą. Wszyscy wiemy, że październik to miesiąc różańca. Bardzo się cieszę, że tutaj w Mrzygłodzie jest taka reprezentacja kół różańcowych. Zwykle, gdy jeżdżę na wizytację to koła te to najbardziej wierna cząstka parafii. Chcemy dzisiaj tym ludziom podziękować i zapalić ich do dalszej modlitwy. Patronuje nam Prymas Stefan Wyszyński i tak jak on chcemy wszystko postawić na Maryję.

Pielgrzymka zakończyła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na Kalwarii Jurajskiej poświęconej przez św. Jana Pawła II.

Cała homilia bp. Andrzej Przybylskiego dostępna do odsłuchu tutaj.

Skip to content