Aleksander Drzewiecki

31 lipca rada nadzorcza Kolei Śląskich rozstrzygnęła konkurs na prezesa Zarządu Kolei Śląskich. Od 1 sierpnia jest nim Aleksander Drzewiecki.

Przed objęciem nowej posady Aleksander Drzewiecki sprawował funkcję dyrektora Oddziału Terenowego Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach. W swoim dorobku zawodowym ma również doświadczenie w pracy na stanowisku maszynisty pojazdów trakcyjnych, rewidenta taboru kolejowego oraz biegłego sądowego z zakresu transportu szynowego.

Aleksander Drzewiecki ukończył studia doktoranckie w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz na Politechnice Śląskiej. Ukończył również studia na Katedrze Transportu Szynowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Jest autorem licznych ekspertyz, opracowań oraz publikacji naukowych i popularnonaukowych z dziedziny kolejnictwa. Prywatnie entuzjasta kolei od najmłodszych lat.

– Bardzo się cieszę z mianowania mnie na stanowisko prezesa Kolei Śląskich i czekających mnie z tego tytułu wyzwań. Wierzę, że wspólnie z całą załogą będziemy mogli dalej rozwijać transport kolejowy w regionie i sukcesywnie podnosić poziom świadczonych usług. Trzy główne obszary, na których chciałbym się skupić w mojej pracy, to bezpieczeństwo, dalekowzroczność w rozwoju spółki i jakość świadczonych usług – podkreśla prezes Aleksander Drzewiecki. – Zachęcam już teraz, aby jak najczęściej korzystać z ekologicznego środka transportu, jakim jest pociąg zamiast z transportu indywidualnego – dodaje.

źródło: www.kolejeslaskie.com

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.