We wtorek, 15 sierpnia, o godz. 17.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Radomsku odbędzie się koncert „Ave Maria”. Wystąpią: Katerina Hebelkova – śpiew oraz Takeshi Moriuchi – akompaniament. Koncert poprowadzi Małgorzata Zuzanna Nowak. W programie koncertu:

A.Dvorak – “Pieśni biblijne”
G.Caccini – “Ave Maria”
J.S.Bach-Ch. Gounod – “Ave Maria”
C.Franck – “Panis angelicus”
F.Schubert – “Ave Maria”
P.Mascagni – “Ave Maria”
W.Gomez – “Ave Maria”

Organizatorami wydarzenia są Miasto Radomsko, Klasztor oo. Franciszkanów i Miejski Dom Kultury

Katerina Hebelkova – solistka Opery Narodowej w Pradze. Poza praską operą występowała gościnnie jako Varvara w operze „Káťa Kabanová” autorstwa Janáčka, wystawianej w Opéra de Dijon. Sukces przyniosła jej partia tytułowa w „Królowej Saby” Karla Goldmarka we fryburskim Theater Freiburg, gdzie wcześniej śpiewała partię tytułową w „Carmen” G. Bizeta i gdzie można było usłyszeć ją również „Orfeuszu i Eurydyce” Glucka. Także we Fryburgu w tym sezonie występuje gościnnie w nowej produkcji opery „Sweeney Todd” autorstwa S. Sondheima.

Takeshi Moriuchi – japoński dyrygent i pianista. Urodził się w Tokio. Naukę rozpoczął w Kunitachi College of Music gdzie uczył się gry na kontrabasie, śpiewu i dyrygowania w klasie słynnego niemieckiego dyrygenta Kurta Redela. Od 2014 r.mieszka na stałe w Austrii. W latach 2004-2009 studiował dyrygenturę w Mozarteum Salzburg w klasie D.R. Daviesa. Jako dyrygent brał udział w wielu festiwalach między innymi: Linz 09, Bregenzer Festspiele oraz Festiwal Praska Wiosna. Od 2009 do 2013 r. związany był z operą w Linzu jako dyrygent i kapelmistrz. Dyrygował tam między innymi w Czarodziejskim flecie, Kopciuszku, Cyganerii, Rigoletto i La Traviacie. Gościnnie dyrygował między innymi orkiestrami z Wiesbaden, Nikikiai opera Tokio, Passau. W 2017 roku został powołany na stanowisko dyrektora studia operowego przy operze w Linzu.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content