Koncert kolęd w Mstowie

Coroczną tradycją parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mstowie jest parafialny koncert kolęd. Po raz kolejny wydarzenie odbyło się w niedzielę 14 stycznia. Inicjatorem koncertu i jego pomysłodawcą był wieloletni proboszcz mstowskiej parafii, śp. ks. kanonik Stanisław Borecki. Kolędowanie w mstowskiej świątyni gromadzi zawsze liczna grupę parafian, którzy chętnie biorą w nim aktywny udział grą i śpiewem radując się z Narodzenia Jezusa. O kolędowaniu opowiedział viceprzeor mstowskiego sanktuarium, ks. Przemysław Soboń:
– W Kościele polskim mamy ten przywilej, tradycję, że śpiewamy kolędy do 2. lutego. Z tej okazji w naszej parafii, już od ponad trzydziestu lat, odbywa się tradycyjny koncert kolęd, od kilku lat im. ks. Stanisława Boreckiego. To on zaczął gromadzić w mstowskim kościele schole, chóry, wszystkich, którzy chcieli kolędować, przedłużać ten czas Bożego Narodzenia. Tak dzieje się i teraz. Gromadzimy się w świątyni, żeby wspólnie kolędować.
W koncercie wzięli udział chór Cantemus Domino, Koło Gospodyń Wiejskich, harcerze z III. Środowiskowego Szczepu Skała, dzieci i młodzież ze szkół w Mstowie i Jaskrowie oraz zespół muzyczny złożony z parafian. Występy nagradzane były gromkimi brawami słuchaczy zgromadzonych w świątyni. Jak sami powiedzieli, z niecierpliwością czekać będą cały rok na kolejny mstowski koncert kolęd.

ZD