Konkurs literacki “Mobilne pisanie 2017” w Mstowie

skala

Biblioteka Gminna w Mstowie zachęca mieszkańców Mstowa nie tylko do czytania, ale także do pisania. Po raz trzeci rusza Konkurs Literacki dotyczący najsłynniejszej legendy mstowskiej o powstaniu Skały Miłości.
Celem tegorocznej edycji jest również zwrócenie uwagi na historię opowiadaną w domach Gminy Mstów od pokoleń – historię zakochanej dziewczyny, jej ukochanego i chorej matki.
Pracownicy Biblioteki zapraszają wszystkich do napisania utworu miłosnego, opartego na legendzie o Skale Miłości, a jednocześnie do spróbowania swoich sił w pisaniu … tym razem SMSa!
Ta nowatorska forma konkursu ma być odpowiedzią na zmieniające się trendy społeczne i technologiczne. Jednocześnie ma pokazać, że nawet SMS może mieć wartość artystyczną.
W pierwszej edycji uczestnicy Konkursu wykazali się zdolnościami poetyckimi i stworzyli naprawdę ciekawe wiersze o tematyce miłosnej. W ubiegłorocznym konkursie powstało wiele wspaniałych listów miłosnych, pisanych ręcznie według staropolskiej tradycji pisania piórem na ozdobnej papeterii.

– „W tym roku idziemy w przyszłość i czekamy na SMSy miłosne. Na prace – SMSy konkursowe czekamy pod numerem telefonu 796 574 154. Nagrody i wyróżnienia wręczymy 12 lutego 2017 r. podczas uroczystego otwarcia odnowionej sali widowiskowej GOKu” –mówi Krzysztof Drynda, Dyrektor GOK w Mstowie.
Legenda o Skale Miłości

Nad brzegiem Warty, niedaleko Klasztoru, stoi wapienny ostaniec nazywany “Skałą Miłości”.
U jej stóp bije źródło, które, według legendy, posiada cudowne moce.
Przed wiekami ciężko chora kobieta wysłała do niego córkę po wodę. Miał to być dla niej ostatni ratunek.
Jednak gdy dziewczyna długo nie wracała, matka zniecierpliwiona wyruszyła jej naprzeciw i tak dotarła pod skałę. Wtedy też ujrzała córkę w ramionach ukochanego.
Jej gniew był tak wielki, że rzuciła straszną klątwę, zamieniając ich w wapienną skałę.

źródło: www.mstow.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content